Spoločnosť MEDITRADE je výhradný distribútor vybraných svetových výrobcov špeciálneho zdravotníckeho materiálu pre liečbu srdcovo-cievnych ochorení v oblasti arytmológie, intervenčnej kardiológie a rádiológie, srdcovej a cievnej chirurgie a intenzívnej medicíny.

Kontakt:
Meditrade spol. s r. o.
Levočská 1/2101
851 01 Bratislava
Slovenská republika

T: +421 2 501 095 10
F: +421 2 556 489 25
meditrade(a)meditrade(.)sk

YouTube
www.cardio.sk
www.angio.sk


 


Aktuality

Marec 2017

MEDITRADE sa stal hlavným mecenášom ŠTVORLÍSTKA PRE TALENTY

Stvorlistok pre talenty 2017

 

ŠTVORLÍSTOK PRE TALENTY je slávnostný televízny benefičný galavečer občianskeho združenia LECA. Občianske združenie LECA podporuje umelecky nadané deti a mládež vo všetkých umeleckých odvetviach – hudba, spev, tanec, divadlo a výtvarné umenie. Cieľom je podporovať deti dlhodobo, aby dokázali svoj talent a jeho rozvíjanie obhájiť.

 

 

Február 2017

Získali sme 1. miesto v rebríčku ekonomicky najzdravších firiem

TOP 10 Firiem 2015_Meditrade

Spoločnosť Meditrade spol. s r. o. získala 1. miesto v rebríčku ekonomicky najzdravších firiem v bratislavskom regióne, v kategórii Obchodné spoločnosti s obratom od 10 do 50 miliónov eur za rok 2015. Cieľom rebríčka je oceniť spoločnosti, ktoré svojim zodpovedným prístupom prispievajú ku kvalite podnikateľského prostredia na Slovensku.

Ide už o 2. ročník udeľovania prestížnych ocenení TOP 10 firiem regiónu, ktorého vyhlasovateľom sú Hospodárske noviny, v spolupráci s UniCredit Bank ako generálnym partnerom rebríčka, spoločnosťou Deloitte ako odborným garantom a spoločnosťou Bisnode ako odborným a dátovým partnerom podujatia. Rebríček je zostavený z objektívnych ukazovateľov účtovných závierok za daný rok a zúčastňujú sa ho firmy, ktoré majú známy obrat a zverejnené účtovné výsledky.

Toto ocenenie je garantom zdravého a poctivého biznisu. Veríme, že bude firmám pomáhať v rozvíjaní obchodných aktivít.“ (Marcela Šimková, šéfredaktorka Hospodárskych novín)

Umiestnenie na danom shortliste deklaruje, že firma je dôveryhodným a zodpovedne pôsobiacim podnikateľským subjektom, a tým ju možno považovať za stabilnú a ekonomicky zdravú spoločnosť s pozitívnym výhľadom do budúcnosti.“ (Katarína Jakubcová, Country manager Bisnode Slovensko)

Spoločnosť Meditrade si veľmi váži získané ocenenie v rámci rebríčka TOP 10 malých a stredných firiem bratislavského regiónu a bude sa snažiť obhájiť svoje umiestnenie aj v budúcich rokoch.

August 2016

Prvá implantácia S-ICD EMBLEM od spoločnosti Boston Scientific na Slovensku

EMBLEM S-ICD

Dňa 18.08.2016 bol prvý krát na Slovensku implantovaný nový typ subkutánneho defibrilátora EMBLEM S-ICD v špecializovanom srdcovo-cievnom ústave VÚSCH a. s., v Košiciach.  Samotnú operáciu vykonal pán Doc. MUDr. Branislav Stančák,  CsC., ktorý sa už s prvými implantovateľnými modelmi S-ICD stretol v minulosti a preto implantácia EMBLEM S-ICD prebehla hladko a bez komplikácii. Tento typ prístroja   je vhodný pre pacientov, ktorý spĺňajú kritéria na implantovanie defibrilátora pre riziko náhlej kardiálnej smrti. Ale pacientom, ktorým nemôže byť implantovaná elektróda žilovým systémom, buď z dôvodu nepriechodnosti  alebo podozreniu na riziko infekcie, môže byť implantovaný EMBLEM S-ICD, ktorého defibrilačná elektróda sa zavádza popri hrudnej kosti.

Prečítať si môžete príručku pre pacientov tu.

Operácia sa vykonala v intervenčných sálach arytmologického oddelenia kliniky kardiológie VÚSCH,a.s., ktoré je pod vedením primárky MUDr. Silvii Mišíkovej, PhD.

Viac informácií o EMBLEM S-ICD získate na:

http://www.meditrade.sk/sk/nase-portfolio/kardiologia-poruchy-rytmu/emblem

alebo na: http://www.bostonscientific.com/en-US/products/defibrillators/emblem-s-icd-system.html

 

 

August 2016

Lekár a pacientka sa rozhodli pre implantáciu chlopne On-X!

On-X Chord-X

Pacient a lekár majú pri súčasnej napredujúcej medicíne, vývojom, výskumom a novým technológiám možnosť rozhodovať sa o najlepšej forme riešenia zdravotného problému.

Prečítajte si o voľbe On-X chlopne lekára a pacientky v nemocnici na Floride (Florida Hospital Memorial Medical Center) a o tom, ako dospeli k tomuto záveru:

http://www.news-journalonline.com/news/20160816/palm-coast-woman-helps-pioneer-new-heart-valve

 

Júl 2016

25. výročie spoločnosti MEDITRADE

Meditrade

 

Spoločnosť MEDITRADE oslávila 23.06.2016 svoje 25. výročie. Od roku 1991 zažila veľa úžasných vecí, úspechov aj zmien.
Z malej firmy sa vybudovala na stabilnú a medzinárodne uznávanú spoločnosť v 4 krajinách.
Z pôvodných 3 zamestnancov momentálne zamestnáva 73.
Počas svojho 25 ročného pôsobenia sa dokáže naďalej udržiavať na popredných miestach medzi ostatnými konkurentmi. 
Ďakujeme partnerom spoločnosti a zamestnancom
za prejavenú dôveru.

Pozrite si naše krátne korporátne video na:

https://www.youtube.com/watch?v=D0E0RfZM6vM

 


 

 

Jún 2016

NOVINKA v našom portfóliu


Nellix® - nová paradigma v liečbe AAA

Endologix Nellix

Na Slovensku produkt Nellix® od spoločnosti Endologix distribuuje MEDITRADE spol. s r. o.

Tento inovatívny systém patrí medzi minimálne invazívne metódy, vďaka ktorým má pacient umožnené väčšie pohodlie a rýchlejšie zotavenie v porovnaní s invazívnymi chirurgickými zákrokmi.

Nellix®

Nová paradigma v liečbe AAA Nellix® je prvý a jediný dostupný systém na liečbu aneuryzmy brušnej aorty, ktorý funguje na princípe kompletného utesnenia vaku aneuryzmy. Je navrhnutý tak, aby poskytoval nasledujúce výhody:

Liečba väčšieho počtu pacientov

Technológia Nellix poskytuje riešenie pre súčasnú liečbu AAA - pre pacientov, ktorých anatómia je mimo IFU (návodu na použitie) dostupných EVAR systémov.

Zjednodušenie plánovania výkonov

Nellix zjednodušuje plánovanie výkonov s minimálnym výberom parametrov a viac predvídateľnejšiu dobu výkonu.

Redukcia sekundárnych intervencií

Systém Nellix preukazuje pozitívne klinické výstupy v súvislosti s redukciou hlavných nedostatkov EVAR systémov vrátane migrácie stentgraftu a všetkých typov endoleakov.

 

NELLIX

Viac informácií o produkte a spoločnosti nájdete na: http://www.endologix.com/products/nellix/nellix.php

 

NOVINKA v našom portfóliu


SYMBIOZ™  je globálne endoskopické riešenie, prispôsobiteľné potrebám užívateľa

SOPRO COMEG SYMBIOZ

Francúzsko – nemecká spoločnosť SOPRO COMEG sa v súčasnosti formuje do postavenia ideálneho lídra, poskytujúceho globálne možnosti riešenia otázok a problémov v oblasti medicínskych endoskopických systémov, video zobrazovania a techniky, endoskopie a inštrumentov. Tejto oblasti sa venujú už 40 rokov a ich pobočky alebo distribútori sa nachádzajú takmer v každej krajine. Na Slovensku ich aktívne zastupuje spoločnosť MEDITRADE spol. s r. o. Cieľom ich výskumov je vytvorenie najbezpečnejších technológií, ktoré zabezpečia spoľahlivú operáciu a rýchlu rekonvalescenciu. Spoločnosť SOPRO COMEG ponúka celkové investičné možnosti od hlavných produktov, cez opätovne použiteľné a vysoko kvalitné, odolné prístroje.

Unikátny endoskopický obraz - SYMBIOZ

SOPRO-COMEG uvádza na trh chirurgami dlho očakávaný, unikátny koncept inovatívnej technológie – endoskopické riešenie pre operačné sály so silným a ľahko ovládateľným UI. Pomocou personalizovaných kariet SCard je možná rýchla zmena všetkých nastavení. SYMBIOZ pozostáva z insuflátora, LED zdroja svetla a kamerového systému s full HD 3CMOS kamerou. Video sa nahráva v 1 080p kvalite priamo cez USB. Komunikačný systém MASTER je voliteľnou možnosťou, plnohodnotným počítačom s prístupom na internet a rozhraním DICOM, s podporou streamovania videa. Ide o inteligentný systém ponúkajúci optimalizáciu kvalitu obrazu v reálnom čase. Viac sa dočítate na stránke : http://www.sopro-comeg.com/

INŠTRUMENTY

Inštrumenty z odvetví ako klasická laparoskopia, urológia, gynekológia, artroskopia, ORL a ďalšie sú známe ako špička od spoločnosti SOPRO COMEG. Viac o týchto inštrumentoch sa dočítate na : http://www.sopro-comeg.com/products/optics-and-instrumentation

ULYSS – Revolúcia v ORL s 10 až 110 stupňovým rozpätím zorného poľa.

 

November - December 2015

AKCIA
Stetoskopy 3M Littmann® - vianočná akcia

3M Littman Meditrade

Október 2015

NOVINKA v našom portfóliu

Chord-X™ Mitral Valve Chordal Repair System - systém na uľahčenie reparácie šlašiniek mitrálnej chlopne

On-X Chord-X

Produkt Chord-X System je novinka od spoločnosti On-X Life Technologies, ktorú na slovenský trh uvádza distribučná spoločnosť MEDITRADE. Set Chord-X System slúži na zjednodušenie a urýchlenie reparácie šlašiniek (angl. chord) pri operácii mitrálnej chlopne.

Set obsahuje predpripravené veľkosti umelých slučiek, ktoré slúžia na opravu šlašiniek, ale aj samostatnú súpravu nití s meracím prístrojom, pomocou ktorých si chirurg môže sám odmerať a pripraviť potrebnú veľkosť slučiek.

Viac informácii o produkte v MEDITRADE Newsletter 2/2015.


NOVINKA v našom portfóliu

3M Cavilon Wipes - ochrana pokožky u hospitalizovaných pacientov

3M Cavilon

Spoločnosť 3M predstavila nové produkty na starostlivosť a ochranu pokožky z radu 3M™ Cavilon™, tentoraz so zameraním na čistenie a umývanie pokožky:

  • 3M™ Cavilon™ Bathing and Cleansing Wipes, ktoré sú určené na umývanie a očistu celého tela,
  • 3M™ Cavilon™ Continence Care Wipes, ktoré slúžia na starostlivosť o kožu pri inkontinencii a používajú sa najmä na perineálnu oblasť.

Ide o jednorázové hygienické obrúsky s vyváženým pH, ktoré obsahujú šetrné zmäkčovadlá, ktoré zanechávajú pokožku pacientov hydratovanú a v dobrom zdravotnom stave. Obrúsky 3M Cavilon Wipes poskytujú nepretržitú a pohodlnú starostlivosť, eliminujú zdroje infekcie a zvyšujú komfort pacienta za súčasného skracovania doby ošetrovania a znižovania pridružených nákladov (prádlo, mydlo).

Viac informácii o produkte nájdete na stránke www.cavilon.cz a v MEDITRADE Newsletter 2/2015.

 

NOVINKA v našom portfóliu

UltraVision - systém na odstraňovanie dymu počas laparoskopickej operácie

Alesi Surgical Ultravision

Prístroj Ultravision™ od spoločnosti Alesi Surgical je nový revolučný systém, ktorý odstraňuje  chirurgický dym zo zorného poľa operatérov a zabraňuje aj jeho uvoľňovaniu do operačnej sály počas laparoskopickej operácie. Tento výsledok dosahuje urýchlením prirodzenej sedimentácie častíc dymu.

Ultravision™ funguje na základe elektrostatického zrážania, teda osvedčenej technológii, ktorá je vysoko účinným prostriedkom na odstránenie častíc rozptýlených vo vzduchu.  Tento proces pritom vyžaduje málo energie, približne až o 500-1 000 krát menej ako ostatné elektrochirurgické nástroje.

Viac informácii o produkte nájdete na stránke www.alesi-surgical.com aMEDITRADE Newsletter 2/2015.

 

August 2015

NOVINKA v našom portfóliu
AirSeal® - prístupový systém pre laparoskopickú chirurgiu

bulkamid inkontinencia

Produkt AirSeal® od spoločnosti Surgiquest je jedinečný inteligentný a integrovaný prístupový systém pre laparoskopickú a robotickú chirurgiu, ktorý predstavuje revolučnú transformáciu konvenčnej insuflácie, trokarov a filtrovacích hadicových systémov používaných za posledných 20 rokov.

Poskytovaním stabilného pneumoperitonea, kontinuálneho odvádzania dymu a vďaka bezmembránovému portu do brušnej dutiny, môže systém AirSeal®znižovať čas trvania procedúr, ako aj náklady, čo pri konvenčnej insuflácii, trokaroch a filtrovacích hadicových systémoch jednoducho nie je možné.

Viac informácii o produkte nájdete na stránke www.surgiquest.com.


AKCIA
Stetoskopy 3M Littmann® - špeciálna ponuka pre študnetov medicíny

 

Júl 2015

NOVINKA v našom portfóliu
Bulkamid® - riešenie ženskej stresovej inkontinencie

bulkamid inkontinencia

Spoločnosť MEDITRADE rozšírila svoje portfólio o nový produkt, tentokrát z divízie urogynekológie. Ide o unikátny produkt na slovenskom trhu, ktorý je zameraný na ženskú stresovú inkontineciu.

Stresová inkontinencia je problém, ktorý postihuje milióny žien. Zvyčajne vzniká dôsledkom oslabených alebo poškodených svalov, ktoré majú brániť úniku moču, ako sú svaly panvového dna a uretrálny zvierač. Ich oslabenie môže spôsobiť únik moču, keď je močový mechúr pod tlakom.

V súčasnej dobe je dostupných viacero foriem efektívnej liečby. Jednou z nich je aj liečba pomocou Bulkamid®, teda injekčnou formou výplne do mäkkých tkanív. Tri až štyri dávky hydrogélu Bulkamid® sa injekčne aplikujú do steny močovej rúry, aby posilnil jej uzatvárací mechanizmus.

Bulkamid® je hydrogél, ktorý tvorí 2,5 % polyakrylamid a 97,5 % apyrogénna voda. Tento materiál je biokompatibilný, nie je absorbovateľný okolitým tkanivom, neobsahuje mikročastice a ostáva na mieste aplikácie. Taktiež nespôsobuje alergické reakcie, zachováva elasticitu a štruktúru tkaniva a nespôsobuje jeho tvrdnutie. Pri liečbe s hydrogélom Bulkamid® ide o miniinvazívnu procedúru, vykonávanú pod lokálnou anestéziou, s nízkou mierou komplikácií a krátkou dobou rekonvalescencie.

Viac informácii o produkte nájdete v našom letáku a na stránke www.bulkamid.com.

 

NOVINKA v našom portfóliu
CytoSorb® - adsorbér na predchádzanie sepsy a jej liečbu

CytoSorb

Spoločnosť MEDITRADE začína s distribúciou nového produktu CytoSorb®. Ide o mimotelový adsorbér cytokínov, ktorý môže byť použitý so štandardnými prístrojmi na hemodialýzu, v akejkoľvek situácii, keď sú cytokíny zvýšené.

Zahŕňa to preto širokú škálu prípadov, kedy sú cytokíny zodpovedné za nebezpečné zápalové reakcie, vrátane akútnych kritických ochorení ako je sepsa a infekcie, popálenie, úraz, syndróm akútnej respiračnej tiesne, ťažká akútna pankreatitída, zlyhanie pečene, chrípka a komplikácie v kardiochirurgii, rovnako ako pri iných chronických ochoreniach ako je rakovina, kachexia rakoviny, autoimunitné ochorenia a podobne.

Cieľom CytoSorb® je pomáhať imunitnému systému tým, že odstráni nadmerné množstvo cytokínov (často nazývaných "cytokínova búrka") a ďalšie zápalové toxíny pri kriticky chorých pacientoch. V súčasnej dobe sa pracuje na viac ako 40 štúdiách, ktorých cieľom je vytvárať ďalšie dáta ohľadom používania CytoSorb® v rôznych prípadoch.

Viac infomrácii o produkte nájdete na stránke www.cytosorb.com.