Spoločnosť MEDITRADE je výhradný distribútor vybraných svetových výrobcov špeciálneho zdravotníckeho materiálu pre liečbu srdcovo-cievnych ochorení v oblasti arytmológie, intervenčnej kardiológie a rádiológie, srdcovej a cievnej chirurgie a intenzívnej medicíny.

Kontakt:
Meditrade spol. s r. o.
Levočská 1/2101
851 01 Bratislava
Slovenská republika

T: +421 2 501 095 10
F: +421 2 556 489 25
meditrade(a)meditrade(.)sk

YouTube
www.cardio.sk
www.angio.sk


 


Nové produkty v portfóliu

Jún 2016


Nellix® - nová paradigma v liečbe AAA

Endologix Nellix

Na Slovensku produkt Nellix® od spoločnosti Endologix distribuuje MEDITRADE spol. s r. o.

Tento inovatívny systém patrí medzi minimálne invazívne metódy, vďaka ktorým má pacient umožnené väčšie pohodlie a rýchlejšie zotavenie v porovnaní s invazívnymi chirurgickými zákrokmi.

Nellix®

Nová paradigma v liečbe AAA Nellix® je prvý a jediný dostupný systém na liečbu aneuryzmy brušnej aorty, ktorý funguje na princípe kompletného utesnenia vaku aneuryzmy. Je navrhnutý tak, aby poskytoval nasledujúce výhody:

Liečba väčšieho počtu pacientov

Technológia Nellix poskytuje riešenie pre súčasnú liečbu AAA - pre pacientov, ktorých anatómia je mimo IFU (návodu na použitie) dostupných EVAR systémov.

Zjednodušenie plánovania výkonov

Nellix zjednodušuje plánovanie výkonov s minimálnym výberom parametrov a viac predvídateľnejšiu dobu výkonu.

Redukcia sekundárnych intervencií

Systém Nellix preukazuje pozitívne klinické výstupy v súvislosti s redukciou hlavných nedostatkov EVAR systémov vrátane migrácie stentgraftu a všetkých typov endoleakov.

 

Viac informácií o produkte a spoločnosti nájdete na: http://www.endologix.com/products/nellix/nellix.php


SYMBIOZ™  je globálne endoskopické riešenie, prispôsobiteľné potrebám užívateľa

SOPRO COMEG SYMBIOZ

Francúzsko – nemecká spoločnosť SOPRO COMEG sa v súčasnosti formuje do postavenia ideálneho lídra, poskytujúceho globálne možnosti riešenia otázok a problémov v oblasti medicínskych endoskopických systémov, video zobrazovania a techniky, endoskopie a inštrumentov. Tejto oblasti sa venujú už 40 rokov a ich pobočky alebo distribútori sa nachádzajú takmer v každej krajine. Na Slovensku ich aktívne zastupuje spoločnosť MEDITRADE spol. s r. o. Cieľom ich výskumov je vytvorenie najbezpečnejších technológií, ktoré zabezpečia spoľahlivú operáciu a rýchlu rekonvalescenciu. Spoločnosť SOPRO COMEG ponúka celkové investičné možnosti od hlavných produktov, cez opätovne použiteľné a vysoko kvalitné, odolné prístroje.

Unikátny endoskopický obraz - SYMBIOZ

> SOPRO-COMEG uvádza na trh chirurgami dlho očakávaný, unikátny koncept inovatívnej technológie – endoskopické riešenie pre operačné sály so silným a ľahko ovládateľným UI. Pomocou personalizovaných kariet SCard je možná rýchla zmena všetkých nastavení. SYMBIOZ pozostáva z insuflátora, LED zdroja svetla a kamerového systému s full HD 3CMOS kamerou. Video sa nahráva v 1 080p kvalite priamo cez USB. Komunikačný systém MASTER je voliteľnou možnosťou, plnohodnotným počítačom s prístupom na internet a rozhraním DICOM, s podporou streamovania videa. Ide o inteligentný systém ponúkajúci optimalizáciu kvalitu obrazu v reálnom čase. Viac sa dočítate na stránke : http://www.sopro-comeg.com/

INŠTRUMENTY

Inštrumenty z odvetví ako klasická laparoskopia, urológia, gynekológia, artroskopia, ORL a ďalšie sú známe ako špička od spoločnosti SOPRO COMEG. Viac o týchto inštrumentoch sa dočítate na : http://www.sopro-comeg.com/products/optics-and-instrumentation

ULYSS – Revolúcia v ORL s 10 až 110 stupňovým rozpätím zorného poľa.

 

Október 2015

Chord-X™ Mitral Valve Chordal Repair System - systém na uľahčenie reparácie šlašiniek mitrálnej chlopne

On-X Chord-X

Produkt Chord-X System je novinka od spoločnosti On-X Life Technologies, ktorú na slovenský trh uvádza distribučná spoločnosť MEDITRADE. Set Chord-X System slúži na zjednodušenie a urýchlenie reparácie šlašiniek (angl. chord) pri operácii mitrálnej chlopne.

Set obsahuje predpripravené veľkosti umelých slučiek, ktoré slúžia na opravu šlašiniek, ale aj samostatnú súpravu nití s meracím prístrojom, pomocou ktorých si chirurg môže sám odmerať a pripraviť potrebnú veľkosť slučiek.

Viac informácii o produkte v MEDITRADE Newsletter 2/2015.


3M Cavilon Wipes - ochrana pokožky u hospitalizovaných pacientov

3M Cavilon

Spoločnosť 3M predstavila nové produkty na starostlivosť a ochranu pokožky z radu 3M™ Cavilon™, tentoraz so zameraním na čistenie a umývanie pokožky:

  • 3M™ Cavilon™ Bathing and Cleansing Wipes, ktoré sú určené na umývanie a očistu celého tela,
  • 3M™ Cavilon™ Continence Care Wipes, ktoré slúžia na starostlivosť o kožu pri inkontinencii a používajú sa najmä na perineálnu oblasť.

Ide o jednorázové hygienické obrúsky s vyváženým pH, ktoré obsahujú šetrné zmäkčovadlá, ktoré zanechávajú pokožku pacientov hydratovanú a v dobrom zdravotnom stave. Obrúsky 3M Cavilon Wipes poskytujú nepretržitú a pohodlnú starostlivosť, eliminujú zdroje infekcie a zvyšujú komfort pacienta za súčasného skracovania doby ošetrovania a znižovania pridružených nákladov (prádlo, mydlo).

Viac informácii o produkte nájdete na stránke www.cavilon.cz aMEDITRADE Newsletter 2/2015.

 

UltraVision - systém na odstraňovanie dymu počas laparoskopickej operácie

Alesi Surgical Ultravision

Prístroj Ultravision od spoločnosti Alesi Surgical je nový revolučný systém, ktorý odstraňuje  chirurgický dym zo zorného poľa operatérov a zabraňuje aj jeho uvoľňovaniu do operačnej sály počas laparoskopickej operácie. Tento výsledok dosahuje urýchlením prirodzenej sedimentácie častíc dymu.

Ultravision™ funguje na základe elektrostatického zrážania, teda osvedčenej technológii, ktorá je vysoko účinným prostriedkom na odstránenie častíc rozptýlených vo vzduchu.  Tento proces pritom vyžaduje málo energie, približne až o 500-1 000 krát menej ako ostatné elektrochirurgické nástroje.

Viac informácii o produkte nájdete na stránke www.alesi-surgical.com a v MEDITRADE Newsletter 2/2015.

 

August 2015

AirSeal® - prístupový systém pre laparoskopickú chirurgiu

bulkamid inkontinencia

Produkt AirSeal® od spoločnosti Surgiquest je jedinečný inteligentný a integrovaný prístupový systém pre laparoskopickú a robotickú chirurgiu, ktorý predstavuje revolučnú transformáciu konvenčnej insuflácie, trokarov a filtrovacích hadicových systémov používaných za posledných 20 rokov.

Poskytovaním stabilného pneumoperitonea, kontinuálneho odvádzania dymu a vďaka bezmembránovému portu do brušnej dutiny, môže systém AirSeal® znižovať čas trvania procedúr, ako aj náklady, čo pri konvenčnej insuflácii, trokaroch a filtrovacích hadicových systémoch jednoducho nie je možné.

Viac informácii o produkte nájdete na stránke www.surgiquest.com.

Júl 2015

Bulkamid® - riešenie ženskej stresovej inkontinencie

bulkamid inkontinencia

Spoločnosť MEDITRADE rozšírila svoje portfólio o nový produkt, tentokrát z divízie urogynekológie. Ide o unikátny produkt na slovenskom trhu, ktorý je zameraný na ženskú stresovú inkontineciu.

Stresová inkontinencia je problém, ktorý postihuje milióny žien. Zvyčajne vzniká dôsledkom oslabených alebo poškodených svalov, ktoré majú brániť úniku moču, ako sú svaly panvového dna a uretrálny zvierač. Ich oslabenie môže spôsobiť únik moču, keď je močový mechúr pod tlakom.

V súčasnej dobe je dostupných viacero foriem efektívnej liečby. Jednou z nich je aj liečba pomocou Bulkamid®, teda injekčnou formou výplne do mäkkých tkanív. Tri až štyri dávky hydrogélu Bulkamid® sa injekčne aplikujú do steny močovej rúry, aby posilnil jej uzatvárací mechanizmus.

Bulkamid® je hydrogél, ktorý tvorí 2,5 % polyakrylamid a 97,5 % apyrogénna voda. Tento materiál je biokompatibilný, nie je absorbovateľný okolitým tkanivom, neobsahuje mikročastice a ostáva na mieste aplikácie. Taktiež nespôsobuje alergické reakcie, zachováva elasticitu a štruktúru tkaniva a nespôsobuje jeho tvrdnutie. Pri liečbe s hydrogélom Bulkamid® ide o miniinvazívnu procedúru, vykonávanú pod lokálnou anestéziou, s nízkou mierou komplikácií a krátkou dobou rekonvalescencie.

Viac informácii o produkte nájdete v našom letáku a na stránke www.bulkamid.com.

 

CytoSorb® - filter na predchádzanie sepsy a jej liečbu

CytoSorb

Spoločnosť MEDITRADE začína s distribúciou nového produktu CytoSorb®. Ide o mimotelový adsorbér cytokínov, ktorý môže byť použitý so štandardnými prístrojmi na hemodialýzu, v akejkoľvek situácii, keď sú cytokíny zvýšené.

Zahŕňa to preto širokú škálu prípadov, kedy sú cytokíny zodpovedné za nebezpečné zápalové reakcie, vrátane akútnych kritických ochorení ako je sepsa a infekcie, popálenie, úraz, syndróm akútnej respiračnej tiesne, ťažká akútna pankreatitída, zlyhanie pečene, chrípka a komplikácie v kardiochirurgii, rovnako ako pri iných chronických ochoreniach ako je rakovina, kachexia rakoviny, autoimunitné ochorenia a podobne.

Cieľom CytoSorb® je pomáhať imunitnému systému tým, že odstráni nadmerné množstvo cytokínov (často nazývaných "cytokínova búrka") a ďalšie zápalové toxíny pri kriticky chorých pacientoch. V súčasnej dobe sa pracuje na viac ako 40 štúdiách, ktorých cieľom je vytvárať ďalšie dáta ohľadom používania CytoSorb® v rôznych prípadoch.

Viac infomrácii o produkte nájdete na stránke www.cytosorb.com.