Sme viac ako distribútor špeciálneho zdravotného materiálu.

 

 

 

 

Meditrade-O nás-Hodnoty-Mapa krajín

Spoločnosť MEDITRADE je výhradný distribútor vybraných svetových výrobcov špeciálneho zdravotníckeho materiálu pre nasledujúce oblasti:

- poruchy srdcového rytmu
- elektrofyziológia
- intervenčná kardiológia a rádiológia
- kardiochirurgia
- všeobecná chirurgia
- anesteziológia a intenzívna starostlivosť
- urogynekológia
- oftalmológia

Linked in logo

Správy

Marec 2021

Hoax o respirátoroch

Na internete nájdete ponuku respirátorov od nemeckej firmy Meditrade, ktorá s našou spoločnosťou okrem názvu nemá nič spoločné. Nemecký výrobca Meditrade uvádza, že jeho respirátory je možné používať po dobu 8 hodín (info nájdete tu). Informácie o používaní respirátorov po dobu 75 minút s prestávkou na odpočinok 30 minút, ktoré sa v posledných dňoch objavili na internete, sú nepravdivé a zavádzajúce.

K hoaxu o respirátoroch sa na svojej facebookovej stránke vyjadruje aj Polícia SR

Všetky respirátory, ktoré spĺňajú medzinárodné normy, sú bezpečné a pri dodržaní návodov na použitie neubližujú vášmu zdraviu.

 

 

Január 2018

Prvá implantácia MitraClip v SÚSCCH

Dňa 12.1.2018 sa v Stredoslovenskom ústave srdcových a cievnych chorôb na Oddelení akútnej kardiológie uskutočnila prvá implantácia MitraClip-ov v Banskej Bystrici. MitraClip je nová, perkutánna metóda liečby srdca zameraná na vybraných pacientov, ktorým bola odopretá chirurgická operácia regurgitácie mitrálnej chlopne pre jej vysoké riziko. Na Slovensku bola terapia pomocou MitraClip zavedená prvýkrát v septembri 2017.

Tlačovú správu vydanú SÚSCCH, a.s. si môžete prečítať tu.
Viac o MitraClip >>

 

September 2017

NÚSCH, a. s., Bratislava je prvé centrum na Slovensku, ktoré poskytuje riešenie pre pacientov s ochorením mitrálnej chlopne, ktorí doteraz nemohli byť liečení inak

MitraClipNa Slovensku bola terapia pomocou MitraClip v pondelok 4. septembra 2017 zavedená prvýkrát. Zákrok realizoval tím z oddelenia intervenčnej kardiológie špecializovaného centra NÚSCH, a. s.. Týmto zákrokom sa zahájila ďalšia éra v liečbe srdcovo-cievnych ochorení pre pacientov, ktorým doteraz nemohla byť poskytnutá žiadna iná liečba mitrálnej regurgitácie. Viac >>

Tlačovú správu vydanú NÚSCH, a.s. si môžete prečítať na tu.
Viac o MitraClip >>

 

Marec 2017

MEDITRADE sa stal hlavným mecenášom ŠTVORLÍSTKA PRE TALENTY

mecenas leca 2017ŠTVORLÍSTOK PRE TALENTY je slávnostný televízny benefičný galavečer občianskeho združenia LECA. Občianske združenie LECA podporuje umelecky nadané deti a mládež vo všetkých umeleckých odvetviach – hudba, spev, tanec, divadlo a výtvarné umenie. Cieľom je podporovať deti dlhodobo, aby dokázali svoj talent a jeho rozvíjanie obhájiť.

 

 

Február 2017

Získali sme 1. miesto v rebríčku ekonomicky najzdravších firiem

top 10 firiemSpoločnosť Meditrade spol. s r. o. získala 1. miesto v rebríčku ekonomicky najzdravších firiem v bratislavskom regióne, v kategórii Obchodné spoločnosti s obratom od 10 do 50 miliónov eur za rok 2015. Cieľom rebríčka je oceniť spoločnosti, ktoré svojim zodpovedným prístupom prispievajú ku kvalite podnikateľského prostredia na Slovensku.

Ide už o 2. ročník udeľovania prestížnych ocenení TOP 10 firiem regiónu, ktorého vyhlasovateľom sú Hospodárske noviny, v spolupráci s UniCredit Bank ako generálnym partnerom rebríčka, spoločnosťou Deloitte ako odborným garantom a spoločnosťou Bisnode ako odborným a dátovým partnerom podujatia. Rebríček je zostavený z objektívnych ukazovateľov účtovných závierok za daný rok a zúčastňujú sa ho firmy, ktoré majú známy obrat a zverejnené účtovné výsledky.

Toto ocenenie je garantom zdravého a poctivého biznisu. Veríme, že bude firmám pomáhať v rozvíjaní obchodných aktivít.“ (Marcela Šimková, šéfredaktorka Hospodárskych novín)

Umiestnenie na danom shortliste deklaruje, že firma je dôveryhodným a zodpovedne pôsobiacim podnikateľským subjektom, a tým ju možno považovať za stabúcich rokoch.ilnú a ekonomicky zdravú spoločnosť s pozitívnym výhľadom do budúcnosti.“ (Katarína Jakubcová, Country manager Bisnode Slovensko)

Spoločnosť Meditrade si veľmi váži získané ocenenie v rámci rebríčka TOP 10 malých a stredných firiem bratislavského regiónu a bude sa snažiť obhájiť svoje umiestnenie aj v budúcnosti.