Logo Boston Scientific

Boston Scientific - divízia porúch rytmu je líder v oblasti vývoja implantovateľných prístrojov pre liečbu srdcových arytmií, náhleho srdcového úmrtia a srdcového zlyhávania. Divízia CRM úzko spolupracuje s elektrofyziológmi tak, aby prinášali na trh len tie najlepšie produkty.

www.bostonscientific.com

Implantovateľné elektródy

 

 

INGEVITY (MRi) implantovateľné kardiostimulačné elektródy do pravej predsiene alebo komory

Najnovšia generácia kardiostimulačných elektród INGEVITY je určená pre stimuláciu v srdcovej pravej predsieni a/alebo v pravej komore v sebe spája všetky dostupné vylepšenia pre poskytnutie optimálnej terapie pre pacienta. Je zložená zo 4 izolačných vrstiev pre dlhodobú spoľahlivosť. S priemerom 6F a vylepšenou fixáciou poskytuje dostatočný komfort a bezpečnosť pre lekára pri implantácii. Steroidom napustená špička zabezpečí správne zahojenie rany v mieste ukotvenia v srdci.

Elektródy Ingevity boli od počiatku vyvinuté s ohľadom na bezpečné použitie v prostredí MRi a pri splnení podmienok môže pacient bezpečne podstúpiť vyšetrenie magnetickou rezonanciou bez obmedzenia na celom tele pri 3T, SAR 4W/Kg, No Scan time limit.

· INGEVITY MRi aktívna fixácia - 6F - dĺžka 45, 52 alebo 59cm - vysúvateľná/zasúvateľná špička, bipolárna priama elektróda do komory alebo predsiene

· INGEVITY MRi pasívna fixácia - 6F - dĺžka 52 alebo 59cm - fixácia kotvičkami, bipolárna priama elektróda do komory

· INGEVITY J MRi pasívna fixácia - 6F - dĺžka 45 alebo 52cm - fixácia kotvičkami, J-zakrivenie, bipolárna priama elektróda do predsiene

Acuity X4 (MRi) implantovateľné stimulačné elektródy pre stimuláciu ľavej komory pri CRT terapii

V prípade potreby stimulácie ľavej komory cez elektródu zavedenú cez koronárny sínus pre pacientov so srdcovou asynchróniou Bostom Scientific dodáva najnovšiu quadrupolárnu elektródu Acuity X4. Táto elektróda ponúka až 17 stimulačných vektorov pre najlepšiu resynchonizáciou srdca, nájdenie optímálnych stimulačných parametrov a zamedzenia stimulácie nervus phrenicus. S priemerom 5,2F na proximálnej časti, 3,9F v distálnej časti a špičkou spriemerom 2,6F napomáha hladkému zavedeniu. 3 rôzne konfigurácie distálnej časti elektródy (short, spiral a long spiral) ponúkajú vysokú flexibilitu pri výbere vhodnej elektródy na základe anatómie. Steroidom napustená špička zabezpečí správne zahojenie rany v mieste ukotvenia.

Elektródy Acuity X4 boli od počiatku vyvinuté s ohľadom na bezpečné použitie v prostredí MRi a pri splnení podmienok môže pacient bezpečne podstúpiť vyšetrenie magnetickou rezonanciou bez obmedzenia na celom tele pri 1,5T (SAR 4W/Kg).

· Acuity X4 Short - primer 5,2F - 3,9F - 2,6F - dĺžka 86 alebo 95 cm - fixácia kotvičkami - quadrupolárna

· Acuity X4 Spiral - priemer 5,2F - 3,9F - 2,6F - dĺžka 86 alebo 95 cm - fixácia kotvičkami a špirálou - quadrupolárna

· Acuity X4 Spiral Long - priemer 5,2F - 3,9F - 2,6F - dĺžka 86 alebo 95 cm - fixácia kotvičkami a špirálou