Logo_3M

3M je nadnárodná výrobná spoločnosť pôsobiaca v rade oblastí na celom svete. Za použitia špičkových technológií vzniká viac ako 50 000 rozmanitých produktov a výrobkov pre kanceláriu, komerčnú grafiku, elektro a telekomunikácie, zdravotníctvo, automobilový priemysel, bezpečnosť a ochranu. 3M divízie navzájom spolupracujú na vývoji, výrobe a marketingovej podpore všetkých produktov.

V oblasti zdravotnej starostlivosti vyvíjame a vyrábame prvotriedne inovatívne produkty pre stomatologické ambulancie a laboratóriá (3M ESPE), materiály pre operačné sály a monitorovanie sterilizácie, výrobky starostlivosti o kožu a hojenie rán či svetoznáme fonendoskopy Littmann.

www.3m.com

Asepsa

Chirurgické plášte aaaaaaaa

aaaaaaachirurgicke plaste 3m

Jednorázové plášte

  • spĺňajú všetky požiadavky podľa EN 13795

  • základný materiál SMMS, ševy zvárané ultrazvukom

  • výborná ochrana a komfort

Chirurgické rúškaaaaaaaaa

aaaaaaachirurgicke rusky 3maaa

3M operačné masky sú navrhnuté tak, aby zachytávali mikroorganizmy vylučované pri výdychu zdravotníckeho personálu, a tým chránili pacienta pred infekcimi.

Chirurgické rúško je:

  • ploché, plisované s dizajnom na mieru

  • ľahké a šetrné k pokožke

Incízne fólieaaaaaaaa

aaaaaaaincizne folie 3m

3M incízne fólie známe excelentnou adhézou.

Holiace strojčeky

Surgical clipper

aaaaaaaHoliace_strojceky_clipper_3m

Predoperačné odstránenie ochlpenia pomocou 3M holiacich strojčekov poskytuje mnoho výhod oproti holeniu žiletkou. Nová generácia chirurgických holiacich strojčekov kombinuje dizajn a vynikajúci výkon, s cieľom znížiť riziko infekcií, zjednodušiť pracovné postupy a dodať kvalitnejšiu starostlivosť a komfort zdravotným pracovníkom a pacientom.Nižšia miera rizika infekcie je vyzdvihnutá aj v CDC guidelinoch a može ušetriť peniaze aj zdravotníckemu zariadeniu.

Ochrana zraku

aaaaaaaochranne okuliare 3m

Okuliare s univerzálnym rámom.

  • opakované použitie

  • posuvné, nastaviteľné postraničky

  • ochrana voči pôsobeniu krvi, infekčným telesným tekutinám, lietajúcim úlomkom a kontaminovaným materiálom

Respirátory

respirátor

Spoľahlivá a efektívna ochrana na filtráciu vzdušných nečistôt a ochrana voči baktériám a vírusom, napr. pri operáciách alebo manipulácii s infekčnými pacientmi.

Ochrana okrajov rany

Steri Drape

steri drape

Oddeľuje a chráni okraje incízie pred priamym kontaktom s inštrumentmi, rukavicami, zatiaľ čo sú okraje rany dobre viditeľné.
Jedná sa o 4 priľnavé náplaste + 1 kruhový otvor.

Materiál: polyetylénový film

Použitie: operačné zákroky

Samolepiace penové produkty

RESTON

samolepiace penové produkty

Sú určené na ochranu kože pred poškodením z dlahy, obväzov a protéz.Môžu byť použité ako výplň pre zariadenia ako sú postele, stoličky a stoly v operačnej sále.


RESTON Samolepiace penové produkty sú vyrobené z pórovitej polyuretánovej peny. Pena je z jednej strany pokrytá vrstvou hypoalergénneho, akrylátového lepidla a ochrannou, ľahko odstrániteľnou papierovou vrstvou so silikónovým povrchom.

Univerzálna výplň drží dobre na rôznych povrchoch.Ľahkú a ohybnú výplň je možné rozstrihať, navrstviť a tvarovať, vďaka čomu sa dá prispôsobiť na rôzne použitie.

Ochranné pracovné prostriedky

ochranné pracovné prostriedky

Ochranný návlek na topánky s protišmykovou podrážkou.

Ochranné odevy (aj odporúčaná ochrana proti Ebole)