Logo_3M

3M je nadnárodná výrobná spoločnosť pôsobiaca v rade oblastí na celom svete. Za použitia špičkových technológií vzniká viac ako 50 000 rozmanitých produktov a výrobkov pre kanceláriu, komerčnú grafiku, elektro a telekomunikácie, zdravotníctvo, automobilový priemysel, bezpečnosť a ochranu. 3M divízie navzájom spolupracujú na vývoji, výrobe a marketingovej podpore všetkých produktov.

V oblasti zdravotnej starostlivosti vyvíjame a vyrábame prvotriedne inovatívne produkty pre stomatologické ambulancie a laboratóriá (3M ESPE), materiály pre operačné sály a monitorovanie sterilizácie, výrobky starostlivosti o kožu a hojenie rán či svetoznáme fonendoskopy Littmann.

www.3m.com

Ohrev pacienta

3m_logo Bair Hugger

Ohrev pacienta je nesmierne dôležitý pri každom zákroku, ktorý trvá dlhšie ako 1 hodinu.
Vďaka ohrevu je možné predísť hypotermii.

Vedľajšie účinky Hypotermie:
•  narušenie a infekcia rán ;
•  zvýšenie úmrtnosti ;
•  defekt v mechanizme koagulácie ;
•  pozmenená účinnosť liekov ;
•  oneskorené zotavenie po anestéze ;
•  diskomfort pacienta ;
•  zvýšenie nákladov na pacienta ;

Bair Hugger je prístroj používaný v kombinácii so špeciálnymi prikrývkami, určený pre udržiavanie teploty pacienta pri zákrokoch trvajúcich viac ako jednu hodinu.

 

3m_logo Podložky na ohrev pacienta

Bair Hugger prikrývky a podložky sú špeciálne navrhnuté tak, aby zabezpečovali konzistentnosť ohrevu pacienta po celej ploche prikrývky.

V súčasnosti existuje viac ako 25 druhov prikrývok Bair Hugger.

ohrev pacienta_bairhugger

 

3m_logo RANGER: Ohrev krvi, infúzií a výplachových tekutín

Ranger je riešenie pre bezpečný a účinný ohrev krvi, infúzií a výplachových tekutín s technológiou Smartheat - Inteligentný ohrev.

ranger

Jednoduché použitie a prenos vďaka zabudovanému upevneniu pre bezpečné držanieKompaktný tvar, ktorý nezaberá veľa miesta. Veľký, ľahko čitateľný teplotný displej. Vysoký výkon pre veľké objemy. Ohrev v reálnom čase. Vysoko vodivé alumíniové platne pre maximálny prenos tepla bez rušivých miest. Nedochádza k prehrievaniu. Funkcia na test presiahnutej teploty. Hlasový a zrakový teplotný alarm. Technológia suchého tepla - eliminuje potenciálne riziko nozokomiálnych infekcií, ktoré sú spájané s ohrievaním vo vodnom kúpeli.

 

3m_logo SPOT ON: Monitoring teploty jadra

SpotOn systém je neinvazívny systém na presné monitorovanie vnútornej teploty, ktorý nepretržite meria teplotu pacienta neinvazívnym senzorom a umožňuje štandardizované sledovanie teploty jednou konzistentnou metódou počas perioperačného procesu.

spot on

  • Neinvazívna technika - senzor sa pred zákrokom jednoducho umiestni na čelo pacienta a meria teplotu počas celého perioperačného procesu
  • Kontinuálne meranie - monitoring je nepretržitý, teplotu je možné kedykoľvek skontrolovať na pripojenom displeji
  • Presnosť - pri klinickom testovaní, pri ktorom bola porovnávaná presnosť SpotOn s pulmonálnymi katétrami, bola systémová odchýlka SpotOn menej ako  0,23 °C
  • Dôsledný - senzor zostáva na pacientovi, čo je výhoda oproti technikám, ktoré využívajú kombináciu meraní rôznymi zariadeniami

 

MEDITRADE je výhradným distribútorom pre Slovenskú republiku.
V prípade otázok o produkte kontaktujte nášho špecialistu:
Marcel Teplica, +421 911 721 632, mteplica(a)meditrade(.)sk