phone +421 2 5010 9510
email meditrade@meditrade.sk
slovak language

Magnetická rezonacia 

MRI (Magnetic Resonance Imaging) je lekársky zobrazovací postup, ktorý umožňuje vykonať bezbolestné, neinvazívne vyšetrenie, mimoriadne užitočné pre lekárov. MRI využíva magnetické pole na vizualizáciu orgánov a štruktúr tela s vysokou presnosťou. Je to ožarovacia skúška bez akéhokoľvek nebezpečenstva pre vás.

Ako sa pripraviť na MR vyšetrenie?

Vyplníte odpovede v dotazníku, ktorý röntgenológovi pomôže pochopiť vašu osobný zdravotný stav a možné ťažkosti. Lekársky personál vás môže požiadať o odstránenie akýchkoľvek kovových predmetov a o informáciu, či máte akékoľvek implantované kovové zariadenie, napríklad protézu alebo kardiostimulátor. Je to preto, že kov by mohol interagovať s magnetom v skeneri. Okrem toho môže byť potrebná intravenózna injekcia na pomoc pri vizualizácii špecifických tkanív alebo orgánov. Na záver je dôležité, aby ste zostali nehybný a úplne v pokoji, aby boli dosiahnuté čo najkvalitnejšie výsledky MR vyšetrenia. Bude MR vyšetrenie bolieť?

Toto vyšetrenie je neinvazívny postup a je úplne bezbolestné. Vždy je to však veľmi hlučné vyšetrenie. Pre vašu ochranu vám budú k dispozícii zariadenia na ochranu sluchu. V NÚSCH v Bratislave je však už dostupný MR prístroj SIGNA ™ Premier, ktorý obsahuje technológiu GE SilentScan. Vďaka nej je skenovanie tiché ako šepot. SIGNA ™ Premier dodala pre NÚSCH spoločnosť Meditrade ako oficiálny distribútor produktov GE Healthcare na Slovensku

Ako dlho trvá MR vyšetrenie?

Vyšetrenie trvá 10 až 40 minút. Trvanie vyšetrenia sa môže líšiť v závislosti od vyšetrovanej časti tela a vašej spolupráce pri zachovaní pokojnej polohy.

Reportáž zo slávnostného otvorenia nového MR centra v NÚSCH, kde sme dodali MR prístroj SIGNA™ Premier s najnovšou skenovacou technológiou, ktorá bola uvedená prvýkrát na Slovensku: 

Zdroj informácií: GE Healthcare

Mohlo by Vás zaujímať

MR na NÚSCH

MR na NÚSCH

Viac info
Roadshow GE Healthcare po prvýkrát na Slovensku

Roadshow GE Healthcare po prvýkrát na Slovensku

Spoločnosť GE Healthcare priniesla do Trnavy najnovšiu zobrazovaciu technológiu …

Viac info
Xience 28/90

Xience 28/90

XIENCE™ stent s 1-mesačnou DAPT a 3-mesačnou DAPT znížil závažné krvácanie bez zvýšenia ischemických príhod. …

Viac info
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo