phone +421 2 5010 9510
email meditrade@meditrade.sk
slovak language

Magnetická rezonacia 

MRI (Magnetic Resonance Imaging) je lekársky zobrazovací postup, ktorý umožňuje vykonať bezbolestné, neinvazívne vyšetrenie, mimoriadne užitočné pre lekárov. MRI využíva magnetické pole na vizualizáciu orgánov a štruktúr tela s vysokou presnosťou. Je to ožarovacia skúška bez akéhokoľvek nebezpečenstva pre vás.

Ako sa pripraviť na MR vyšetrenie?

Vyplníte odpovede v dotazníku, ktorý röntgenológovi pomôže pochopiť vašu osobný zdravotný stav a možné ťažkosti. Lekársky personál vás môže požiadať o odstránenie akýchkoľvek kovových predmetov a o informáciu, či máte akékoľvek implantované kovové zariadenie, napríklad protézu alebo kardiostimulátor. Je to preto, že kov by mohol interagovať s magnetom v skeneri. Okrem toho môže byť potrebná intravenózna injekcia na pomoc pri vizualizácii špecifických tkanív alebo orgánov. Na záver je dôležité, aby ste zostali nehybný a úplne v pokoji, aby boli dosiahnuté čo najkvalitnejšie výsledky MR vyšetrenia. Bude MR vyšetrenie bolieť?

Toto vyšetrenie je neinvazívny postup a je úplne bezbolestné. Vždy je to však veľmi hlučné vyšetrenie. Pre vašu ochranu vám budú k dispozícii zariadenia na ochranu sluchu. V NÚSCH v Bratislave je však už dostupný MR prístroj SIGNA ™ Premier, ktorý obsahuje technológiu GE SilentScan. Vďaka nej je skenovanie tiché ako šepot. SIGNA ™ Premier dodala pre NÚSCH spoločnosť Meditrade ako oficiálny distribútor produktov GE Healthcare na Slovensku

Ako dlho trvá MR vyšetrenie?

Vyšetrenie trvá 10 až 40 minút. Trvanie vyšetrenia sa môže líšiť v závislosti od vyšetrovanej časti tela a vašej spolupráce pri zachovaní pokojnej polohy.

Reportáž zo slávnostného otvorenia nového MR centra v NÚSCH, kde sme dodali MR prístroj SIGNA™ Premier s najnovšou skenovacou technológiou, ktorá bola uvedená prvýkrát na Slovensku: 

Zdroj informácií: GE Healthcare

Mohlo by Vás zaujímať

Pripravujeme - Zóna pre partnerov

Pripravujeme - Zóna pre partnerov

Pripravujeme sme pre Vás Zónu pre partnerov. Pre prihlásených prinesie výhody. …

Viac info
Xience 28/90

Xience 28/90

XIENCE™ stent s 1-mesačnou DAPT a 3-mesačnou DAPT znížil závažné krvácanie bez zvýšenia ischemických príhod. …

Viac info
Čaká ma ablačný výkon

Čaká ma ablačný výkon

Srdcová ablácia sa používa na liečbu srdcových arytmií. Arytmie spôsobujú nesprávne elektrické signály v srdci. V dôsledku toho srdce nefunguje tak, ako má. …

Viac info
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo